Moteriški megztiniai – stilingas ir universalus pasirinkimas visiems sezonams
Moteriški megztiniai – vieni populiariausių ir universaliausių drabužių, kurie yra vertinami dėl savo komforto ir stiliaus. Šis garderobo elementas užtikrina šilumą vėsesnėmis dienomis, tačiau gali būti lengvai pritaikomas ir šiltesniu oru. Nuo megztų palaidinių iki šiltų vilnonių džemperių – stilingi moteriški megztiniai randa vietą kiekvienos moters spintoje nepriklausomai nuo amžiaus ar stiliaus preferencijų. Šie madingi moteriški megztiniai padeda kurti įvairius įvaizdžius ir išlieka aktualūs metai iš metų.
Šiuolaikiniai megztiniai moterims pasižymi didele modelių, dizainų ir medžiagų įvairove. Nesvarbu, ar ieškote lengvo megztuko vasarai, ar šilto oversize tipo megztinio šaltam sezonui, tikrai rasite tinkamą variantą. Moteriškų megztinių pasirinkimas apima viską – nuo kasdienių laisvalaikio modelių iki elegantiškų biuro ar šventinių megztinių. Įvairios spalvos, raštai, tekstūros ir kirpimai suteikia galimybę kiekvienai pirkėjai atrasti megztinį, kuris derės prie jos figūros tipo ir individualaus stiliaus. Be to, daugumą šių gaminių paprasta įsigyti internetu, todėl atnaujinti savo garderobą nauju megztiniu dabar lengviau nei bet kada anksčiau.
Moteriškų megztinių modelių įvairovė
- Laisvalaikio megztiniai: Šie moteriški megztiniai skirti kasdieniam dėvėjimui ir laisvalaikiui. Jie dažnai būna laisvesnio kirpimo, suteikiantys maksimalų komfortą judant. Laisvalaikio modeliai gali būti minimalistinio dizaino arba puošti smagiais užrašais, raštais ir spalvomis, atspindinčiomis jaunatvišką stilių. Tai puikus pasirinkimas derinant su mėgstamais džinsais, tamprėmis ar sportinio tipo avalyne.
- Biuro stiliaus megztiniai: Darbo aplinkai pritaikyti megztiniai moterims pasižymi elegancija ir santūrumu. Tokie modeliai dažnai yra klasikinio kirpimo, neutralių spalvų (pilka, juoda, tamsiai mėlyna, smėlio) ir subtilių raštų. Biuro megztinis gali būti dėvimas ant marškinių ar palaidinės – pavyzdžiui, plonas kašmyrinis megztinis puikiai atrodo ant baltų marškinių. Šie megztiniai padeda išlaikyti profesionalų įvaizdį, kartu suteikdami jaukumo ir šilumos.
- Šventiniai megztiniai: Įvairioms progoms ir šventėms skirti megztiniai išsiskiria ypatingomis detalėmis bei puošnumu. Tai gali būti megztiniai su blizgiais siūlais, žvyneliais, perliukais ar kalėdiniais motyvais. Šventiniai modeliai neretai būna ryškesnių spalvų – raudoni, auksiniai, sidabriniai ar puošti raštais. Pasirinkus tokį megztinį, nesunku sukurti šventinę nuotaiką ir išsiskirti vakarėlyje ar šeimos susibūrime. Derinkite su elegantišku sijonu, klasikinėmis kelnėmis ar puošniomis suknelėmis, kad įvaizdis atrodytų užbaigtas.
- Oversize megztiniai: Tai ypač madingi moteriški megztiniai, pasižymintys tyčia padidintu dydžiu ir laisvu siluetu. Oversize megztiniai suteikia „per didelio drabužio“ efektą, kuris pabrėžia trapumą ir sukuria labai jaukų, atsipalaidavusį stilių. Tokie megztiniai puikiai tinka sluoksniavimui – po apačia galima vilkėti marškinėlius ar net ploną golfą. Oversize modeliai dažnai turi nuleistas pečių linijas, itin plačias rankoves ar ilgintą nugaros dalį. Juos galima derinti su aptemptais džinsais, odinėmis kelnėmis ar tamprėmis, taip sukuriant kontrastą tarp laisvo viršaus ir prigludusio apačios silueto.
- Ilgi megztiniai: Šie megztiniai gali siekti šlaunis ar net kelius, todėl puikiai tinka toms, kurios mėgsta ilgesnius siluetus. Ilgi megztiniai moterims dažnai dėvimi kaip tunikos, derinamos su tamprėmis, siaurais džinsais ar storesnėmis pėdkelnėmis. Kai kurie ilgi modeliai gali atstoti net megztinius-sukneles. Tokie megztiniai suteikia papildomos šilumos šaltuoju sezonu, dengia klubus ir sėdmenis, todėl yra mėgstami norinčiųjų jaustis laisvai. Ilgesni megztiniai sukuria elegantišką įvaizdį, ypač jei yra tiesaus kirpimo ar su juosmens diržu, išryškinančiu figūrą.
- Prigludę (aptempti) megztiniai: Tai moteriški megztiniai, kurie glaudžiai priglunda prie kūno ir išryškina figūros linijas. Tokie modeliai dažnai yra mezgami iš elastingų medžiagų arba turi pridedamo elastano, kad būtų patogūs ir nevaržytų judesių. Prigludę megztiniai idealiai tinka sluoksniuoti – ant jų galima vilktis švarką, paltą ar kardiganą. Taip pat jie puikiai atrodo kaip savarankiškas drabužis, derinant su aukštu liemeniu pasižyminčiais sijonais ar kelnėmis. Aptempti golfai (megztiniai aukštu kaklu) – klasikinis pavyzdys, suteikiantis rafinuotumo ir jau daugelį metų ne išeinantis iš mados.
- Megztiniai su gobtuvu: Šie modeliai primena džemperius ir pasižymi sportišku stiliumi. Moteriški megztiniai su gobtuvu dažnai turi ir kišenes priekyje (kengūros tipo) ar užtrauktuką. Gobtuvas suteikia drabužiui laisvalaikio ir jaunatviškumo pojūtį, taip pat praktiškumo – esant vėjui ar lietui galima užsidėti ant galvos. Megztiniai su gobtuvu puikiai tinka aktyvioms moterims, mėgstančioms laisvalaikį gamtoje ar miesto stilių. Juos patogu derinti su sportinėmis kelnėmis, džinsais, laisvo stiliaus sijonais bei sportbačiais ar aulinukais.
- Megztiniai-suknelės: Tai ilgi megztiniai, kurie yra pakankamai ilgi, kad juos būtų galima dėvėti kaip suknelę. Moteriškos megztos suknelės gali būti įvairaus stiliaus – nuo prigludusių, elegantiškų megztinių-suknelių iki laisvų, oversized tipo variantų. Jos puikiai tinka rudens ir žiemos sezonui, kai norisi atrodyti puošniai, bet kartu jaustis šiltai. Megztinį-suknelę galima vilkėti su pėdkelnėmis, ilgesniais auliniais batais ir papildyti įvaizdį diržu ties juosmeniu, taip paryškinant figūrą. Tai puikus pasirinkimas tiek kasdienai, tiek šventinei progai, priklausomai nuo pasirinkto modelio ir derinių.
- Kardiganai (susagstomi megztiniai): Kardiganas – tai atsegamas megztinis, dažniausiai su sagomis arba užtrauktuku priekyje. Šis rūbas ypač universalus: galima užsimesti vėsų vakarą ant suknelės, sluoksniuoti su marškinėliais ar palaidine, nešioti vietoje švarko biure. Kardiganai moterims būna įvairaus ilgio – nuo trumpų, ties liemeniu, iki ilgų, siekiančių blauzdas. Taip pat skiriasi jų storis: ploni megzti kardiganai tinka vasarai ar pavasariui, o stori vilnoniai kardiganai su pašiltinimu – žiemai. Susagstomi megztiniai suteikia daug laisvės derinant drabužių sluoksnius ir kuria jaukumo įspūdį, nes lengva prireikus apsivilkti ar nusivilkti.
Skirtingų medžiagų privalumai ir ypatybės
Vilna
Vilna – viena seniausių ir populiariausių megztinių medžiagų. Natūralios vilnos pluoštas pasižymi puikiomis šilumos izoliavimo savybėmis: vilnoniai megztiniai išlaiko šilumą net ir sušlapę, todėl yra nepakeičiami šaltu oru. Be to, vilna gerai kvėpuoja, todėl su ja neperkaisite – perteklinė drėgmė garuoja, o kūnas išlieka sausas. Vilnoniai moteriški megztiniai gali būti įvairaus storio: plonesni iš merino vilnos tinka rudeniui ar pavasariui, o stori islandiško tipo megztiniai su raštais sušildys žiemą. Vilna yra ilgaamžė medžiaga, tad kokybiškas vilnonis megztinis, tinkamai prižiūrimas, tarnaus daugelį metų. Tiesa, grynos vilnos gaminiai kartais gali būti šiurkštoki ar kandžioti odą, todėl dažnai vilna maišoma su kitais pluoštais (pvz., poliesteriu, akrilu ar viskoze), kad megztinis būtų minkštesnis. Rūpinantis vilnoniu megztiniu patartina skalbti rankomis arba naudoti specialią vilnos programą, džiovinti patiesus, kad nepakistų forma.
Akrilas
Akrilas – sintetinis pluoštas, dažnai naudojamas megztiniuose dėl savo prieinamumo ir lengvos priežiūros. Akriliniai megztiniai savo išvaizda neretai primena vilnonius, kadangi akrilo siūlai gali būti pagaminti imituojant vilnos pūkumą. Šios medžiagos privalumas – atsparumas kandžių pažeidimams, pelėsiui, ji nesukelia alergijų, todėl tinka tiems, kas jautrūs vilnai. Akriliniai moteriški megztiniai paprastai būna lengvesni už vilnonius ir greičiau džiūsta po skalbimo. Taip pat akrilas gerai laiko spalvą – megztinis ilgai išlieka ryškus. Vis dėlto, akrilas šilumos sulaikymo atžvilgiu kiek nusileidžia vilnai ir gali labiau elektrintis. Sintetiniai akrilo pluošto megztiniai ne taip gerai praleidžia orą, tad labai šiltu oru gali būti kiek tvanku. Dažnai akrilas maišomas su vilna ar medvilne – taip išgaunamas balansas tarp šilumos, tvirtumo ir kainos. Dėl mažesnės kainos akriliniai megztiniai moterims yra puikus pasirinkimas ieškant biudžetinės, bet vis tiek dailiai atrodančios aprangos.
Medvilnė
Medvilnė – natūralus augalinis pluoštas, iš kurio mezgami itin švelnūs ir odai malonūs megztiniai. Medvilniniai megztiniai moterims puikiai tinka pereinamiesiems sezonams ir net vėsesnėms vasaros dienoms, kadangi medvilnė yra lengvesnė ir ne tokia šildanti kaip vilna. Medvilnės drabužiai pasižymi puikiu pralaidumu orui, todėl neleidžia perkaisti, be to, nesukelia alerginių reakcijų. Daugelis vertina medvilninių megztinių minkštumą – jie neerzina odos, yra malonūs dėvėti tiesiog ant kūno. Tiesa, storos medvilnės mezginiai gali būti gana sunkūs, o sušlapę ilgiau džiūsta. Taip pat medvilnė mažiau tampri, tad megztinis gali kiek išsitampyti, jei kabės pakabintas ar bus dažnai vilkimas. Rekomenduojama medvilninius megztinius džiovinti paguldytus, kad išlaikytų formą. Šių megztinių priežiūra paprastesnė – dažnai juos galima skalbti skalbyklėje įprastu režimu. Medvilnės megztiniai puikiai dera pavasariniams ar vasariniams deriniams, atrodo gaiviai ir natūraliai.
Mohera
Mohera – tai prabangus pluoštas, gaunamas iš angoros ožkų vilnos. Moheros siūlai pasižymi ypatingu pūkuotumu ir švelniu blizgesiu, todėl moheros megztiniai atrodo itin jaukiai ir išskirtinai. Didelis moheros privalumas – šiluma: nors pats pluoštas labai lengvas ir plonas, megztinis gali būti itin šiltas. Dėl šios savybės moheros megztiniai moterims idealiai tinka žiemai ar vėsiems rudens vakarams, kai norisi lengvo, nevaržančio, bet šilto drabužio. Moheros pluoštas yra tvirtas, nesilamdo, tačiau dėl savo pūko reikalauja švelnios priežiūros – geriausia skalbti rankomis drungname vandenyje arba patikėti profesionaliai sausai valyti. Dažnai mohera maišoma su kitais pluoštais (pvz., nailonu, vilna) tam, kad megztinis būtų patvaresnis ir mažiau kiblintų (nepūkuotų kitų drabužių). Moheriniai drabužiai paprastai priskiriami prabangos klasei – jų kainos aukštesnės, tačiau unikali išvaizda ir ilgaamžiškumas verti investicijos.
Kašmyras
Kašmyras – tai ypač plonas ir švelnus ožkų vilnos (kašmyro ožkų) pluoštas, dažnai laikomas prabangos ir aukštos kokybės simboliu. Kašmyriniai megztiniai garsėja išskirtiniu švelnumu – ši medžiaga visiškai „nekanda“ ir yra maloni net tiesiai prie kūno. Kašmyras ne tik švelnus, bet ir labai šiltas: plonas kašmyrinis megztinis suteiks daugiau šilumos nei storesnis įprastos vilnos megztinis. Tai lemia ypatinga pluošto struktūra, sulaikanti orą ir šilumą. Kašmyro megztiniai moterims dažnai būna klasikinio dizaino, ilgaamžiai ir nepavaldūs trumpalaikėms mados tendencijoms – investavus į kokybišką kašmyrinį megztinį, jį galima nešioti daugelį metų. Žinoma, ši medžiaga reikalauja atidžios priežiūros: rekomenduojama skalbti rankomis arba specialiu vilnai skirtu ciklu, naudojant švelnias priemones, ir džiovinti paguldžius. Laikui bėgant kašmyras gali truputį „burbuliuoti“ (susidaro mažos medžiagos sąvėlėlės), tačiau jas galima atsargiai pašalinti medžiagos skustuku. Kašmyriniai megztiniai – idealus pasirinkimas ieškančioms prabangos, aukštos kokybės ir nepamirštamo jaukumo viename drabužyje.
Tinkamumas įvairiems sezonams
Žieminiai megztiniai
Žiemą moteriški megztiniai tampa ne tik stiliaus detale, bet ir būtinybe, saugančia nuo šalčio. Šaltajam sezonui geriausiai tinka šilti, stori ir aukštos kokybės megztiniai. Vilnoniai, kašmyriniai ar storų pynių (pavyzdžiui, tradicinio „norvegiško“ rašto) žieminiai megztiniai moterims užtikrina maksimalų šilumos ir jaukumo jausmą. Populiarūs yra golfai – megztiniai aukštu kaklu, kurie apsaugo kaklą, tad nereikia papildomo šaliko. Taip pat žiemai dažnai pasirenkami oversize megztiniai, kad po apačia būtų galima vilkėti papildomus sluoksnius (pavyzdžiui, marškinėlius ar ploną palaidinę) ir taip dar labiau sušildyti kūną. Žieminiai megztiniai dažnai būna tamsesnių ar neutralių spalvų (juodi, pilki, rusvi), tačiau norint pagyvinti niūrią žiemos aprangą, galima rinktis ir ryškesnius – raudonus, mėlynus ar žalius akcentus. Svarbu žiemą rinktis ilgesnius megztinius ar tuos, kurie gerai priglunda prie liemens, kad neperpūstų vėjas. Derinant žieminį megztinį su paltu ar striuke, lengva išgauti tiek elegantišką miesto, tiek sportišką laisvalaikio stilių.
Rudeniniai ir pavasariniai megztiniai
Pereinamieji metų laikai – ruduo ir pavasaris – reikalauja universalių sprendimų. Orams keičiantis, svarbiausia yra sluoksniavimas ir galimybė prisiderinti prie neprognozuojamos temperatūros. Rudeniniai ir pavasariniai megztiniai moterims dažnai būna vidutinio storio – ne tokie stori kaip žieminiai, bet ir ne visai ploni. Puikus pasirinkimas šioms oro sąlygoms yra medvilnės, merino vilnos ar jų mišinių megztiniai, kurie palaiko optimalią kūno šilumą, bet leidžia odai kvėpuoti. Rudens sezonui būdingi šiltesni atspalviai (garstyčių geltona, burgundiško vyno raudona, samanų žalia), o pavasarį – gaivesnės, pastelės (šviesiai rožinė, žydra, švelni geltona). Kardiganai taip pat itin praverčia šiais sezonais: ryte vėsu – užsivelkate kardiganą, dieną atšilo – nusivelkate ir likote su palaidine ar marškiniais. Megztiniai su 3/4 rankovėmis arba lengvi oversize modeliai taip pat tinka rudeniui ir pavasariui, nes juos galima stilingai užsimesti ant suknelės ar marškinių. Šiais metų laikais megztinis dažnai tampa pagrindiniu akcentu, tad rinkitės tokį, kuris ne tik sušildo, bet ir pagyvina jūsų įvaizdį.
Vasariniai megztiniai
Vasarą megztiniai dėvimi rečiau, tačiau vėsesniais vakarais ar lietingomis dienomis jie praverčia. Vasariniai megztiniai moterims paprastai gaminami iš lengvesnių, plonesnių medžiagų – medvilnės, viskozės, plono lino ar bambuko pluošto. Dažnai tai būna ažūriniai (perregimo rašto) megztukai, kurie daugiau puošia nei šildo, tačiau suteikia lengvą apsaugą nuo vėjo. Vasarai skirtų megztinių spalvos dažniausiai šviesios, gaivios – balta, kreminė, mėtų žalia, dangaus mėlyna, rožinė. Populiarūs modeliai – trumparankoviai megztiniai ar net be rankovių megzti topai, kurie derinami su sijonais, šortais ar lengvomis kelnėmis. Taip pat vasarą moterys mielai renkasi plonus susagstomus megztukus (bolero tipo ar trumpus kardiganus), kuriuos patogu turėti po ranka ir apsivilkti prie vasarinės suknelės, kai atvėsta oras. Nors vasariniai megztiniai nėra tokie būtini kaip žieminiai, jie suteikia papildomo žavesio ir užtikrina, kad ir vasaros garderobe netrūktų jaukumo elemento.
Spalvos, raštai, tekstūros ir kirpimai
Spalvos
Moteriškų megztinių spalvų gama – itin plati. Klasikinės neutralios spalvos (juoda, balta, pilka, kreminė, tamsiai mėlyna) yra populiarios dėl savo universalumo – tokie megztiniai moterims lengvai derinami prie įvairių drabužių ir tinka beveik visomis progomis. Tuo tarpu ryškiaspalviai megztiniai (raudoni, rožiniai, geltoni, žali, mėlyni ir kt.) padeda sukurti žaismingą ar drąsų įvaizdį, išsiskirti iš minios. Spalvą verta rinktis atsižvelgiant į asmeninį stilių ir garderobo paletę: jei dominuoja žemės tonai, puikiai tiks rudi ar smėliniai megztiniai; jei mėgstate pastelę – švelniai melsvi, rusvi, rausvi atspalviai papildys pavasario/vasaros aprangą. Taip pat galima atsižvelgti į sezoniškumą: pavyzdžiui, žiemą populiarūs burgundiško vyno, miško žalumos atspalviai, o vasarą – ryškios arba baltos spalvos. Drąsesnės gali išbandyti neoninius akcentus ar madingus multi-spalvų derinius. Svarbu, kad megztinio spalva derėtų su likusia apranga ir tiktų jūsų odos tonui – tinkamai parinkta spalva gali suteikti veidui gaivumo ir išryškinti akis.
Raštai
Raštai ir ornamentai megztiniuose suteikia išskirtinumo. Labai populiarūs yra dryžuoti moteriški megztiniai – tiek klasikiniai jūreiviški (balta-mėlyna arba balta-juoda juostelės), tiek spalvingi, plačiomis juostomis marginti megztiniai, kurie akimirksniu patraukia akį. Taip pat mėgstami geometriniai raštai: languoti megztiniai (tartan ar gingham stilius) suteikia intelektualumo įspūdį, rombų raštai (argyle) primena retro klasiką. Gėlėti ornamentai ar augaliniai motyvai megztiniuose įneša moteriškumo ir romantikos. Žiemą populiarūs skandinaviški / norvegiški raštai su snaigėmis, elniais, eglutėmis – jie kuria šventišką, jaukią nuotaiką. Taip pat egzistuoja teminiai raštai, pavyzdžiui, kalėdiniai megztiniai su linksmomis aplikacijomis, gyvūnų atvaizdais ar užrašais. Renkantis raštuotą megztinį, svarbu derinti jį su ramesnio dizaino apačia – vienspalvėmis kelnėmis ar sijonu, kad bendras įvaizdis nebūtų perkrautas. Raštai gali ir vizualiai modeliuoti figūrą: vertikalūs raštai ar dryžiai suteikia liekninantį efektą, o stambūs horizontalūs dryžiai gali optiškai platininti, tad juos geriau rinktis toms, kurios nori akcentuoti viršutinę kūno dalį.
Tekstūros
Megztinio tekstūra – tai mezgimo būdas ir paviršiaus faktūra, kuri suteikia drabužiui charakterį. Lygaus mezgimo megztiniai turi glotnų paviršių ir atrodo tvarkingai, minimalistiniu stiliumi. Tuo tarpu stambaus mezgimo, reljefiniai raštai (pintos pynės, „perlai“ (burbuliukai), iškilūs geometriniai ornamentai) suteikia megztiniui jaukumo ir išraiškingumo. Pavyzdžiui, megztinis su pynėmis (toks kaip airiško Aran tipo) atrodo storas, tradicinis ir labai šiltas – puikiai tinka žiemai ir kaimiškam, natūraliam stiliui. Rombinė ar kito rašto tekstūra gali pridėti vizualinio įdomumo vienspalviam megztiniui. Taip pat tekstūrą lemia ir siūlų tipas: pūkuoti moheros ar angoros megztiniai turi švelnų „debesies“ efektą, atrodo minkšti ir prabangūs; blizgūs viskozės ar atlasinio mezgimo intarpai suteikia lengvo spindesio. Rinkdamosi tekstūrą, atsižvelkite, kad stambūs faktūriniai megzto rašto elementai (pavyzdžiui, didelės pynės) gali optiškai didinti apimtis, o lygesnės tekstūros – liekninti. Derinant aprangą smagu žaisti kontrastais: prie lygaus sijono ar kelnių puikiai atrodo faktūrinis megztinis, ir atvirkščiai – raštuotos kelnės geriau derės su paprastesnio mezgimo megztuku.
Kirpimai
Megztinio kirpimas apibrėžia jo siluetą ir tai, kaip drabužis gula ant kūno. Vienas pagrindinių aspektų – ilgis: megztinis gali būti trumpas (crop stiliaus, ties liemeniu) – toks modelis madingas ir puikiai tinka prie aukštu liemeniu kelnių ar sijonų, arba ilgas – siekiantis klubus ar net šlaunis, suteikiantis daugiau dengimo ir dažnai dėvimas su tamprėmis ar kaip megzta tunika. Kitas svarbus aspektas – megztinio plotis: prigludę, įliemenuoti megztiniai paryškina figūrą ir atrodo elegantiškai, o laisvi, platūs – kuria bohemišką ar streetwear stiliaus įvaizdį bei suteikia daugiau komforto. Rankovių kirpimas taip pat skiriasi: be rankovių megztiniai-liemenės tinka sluoksniavimui, trumpomis rankovėmis modeliai – šiltesniam orui, 3/4 ilgio rankovės atrodo žaismingai, o ilgos rankovės – klasikinis pasirinkimas. Pastaraisiais metais išpopuliarėjo plačios, pūstos rankovės (vadinamos „balionėlio“ tipo) – jos suteikia megztiniui romantiškumo, taip pat „šikšnosparnio“ kirpimo rankovės – kai rankovės labai plačios ties pažastimis ir siaurėja link riešų, užtikrina ypatingą patogumą. Iškirptė – dar vienas kirpimo elementas: apvali iškirptė (apvalus kaklas) yra universali ir klasikinė, V formos iškirptė vizualiai prailgina kaklą ir tinka norinčioms pabrėžti dekoltė, laivelio formos (platoka, ties kaklo linija einanti) iškirptė suteikia elegancijos, uždaras kaklas (golfas) – šildo ir atrodo solidžiai. Taip pat egzistuoja asimetriški kirpimai – pavyzdžiui, megztinis vienu petimi nuleista iškirpte, kuris kuria drąsų, vakarinį įvaizdį. Pasirinkus tinkamą kirpimą, megztinis gali išryškinti privalumus ir paslėpti trūkumus: pavyzdžiui, ilgesnis, laisvesnis kirpimas gali maskuoti klubus, o trumputis, ties liemeniu, atkreipti dėmesį į taliją.
Megztinių derinimas su kitais drabužiais ir aksesuarais
- Derinimas su kelnėmis: Klasikinis variantas – megztinis ir džinsai. Prie laisvo stiliaus megztinio puikiai tiks prigludę džinsai arba odinės kelnės, sukurdami stilingą kontrastą. Jei megztinis oversize, galite dalį jo priekyje sukišti į kelnių juosmenį – taip atrodys tvarkingiau ir formuosite siluetą. Prie elegantiškesnio megztinio (pvz., plono kašmyrinio) derinkite klasikines medžiagines kelnes – gausite puikų biuro derinį. Madinga tendencija – megztinis + plačios kelnės, kuriant lengvai bohemišką įvaizdį, tačiau tokiu atveju megztinį geriau rinktis trumpesnį arba užsijuosti diržą, kad išlaikytumėte proporcijas.
- Derinimas su sijonais: Megztiniai moterims puikiai atrodo su įvairaus kirpimo sijonais. Trumpą aptemptą megztuką suderinkite su aukštu liemeniu klasikiniu pieštuko sijonu – tai netikėtas derinys, sujungiantis jaukumą ir eleganciją. Prie pūsto ar klostuoto midi ilgio sijono tiks prigludęs golfas arba trumpesnis laisvesnis megztinis, sukištas į sijoną ties priekine dalimi. Žiemą megztinį galite drąsiai derinti su ilgu maxi sijonu, apsimaukite storas pėdkelnes ir aulinukus – atrodysite stilingai ir jausitės šiltai. Svarbu paisyti audinių balanso: jei sijonas lengvas, plazdantis, gražiai atrodys stambesnio mezgimo megztinis (kontrastas faktūromis), o prie storesnio vilnos sijono geriau derinti lygaus mezgimo megztuką.
- Aksesuarai prie megztinio: Tinkamai parinkti aksesuarai gali pagyvinti net paprasčiausią megztinį. Prie vienspalvio megztinio puikiai tinka masyvūs kaklo papuošalai arba ilgas vėrinys – jie suteiks žaismingumo ir nukreips dėmesį į veidą. Jei dėvite megztinį aukštu kaklu (golfą), vietoje kaklo papuošalo rinkitės išraiškingus auskarus arba prisegamus segius ant megztinio peties ar prie kaklo. Platus diržas per liemenį gali kardinaliai pakeisti įvaizdį: juo sujuoskite oversize ar ilgesnį megztinį, ir išryškinsite liemenį bei sukursite moteriškesnį siluetą (itin tinka prie megztinio-suknelės). Taip pat nepamirškite šalikėlių – lengvas šilkinis šalikėlis ant kaklo prie plono megztuko pridės elegancijos, o didelis vilnonis šalikas prie storo megztinio sustiprins jaukumo pojūtį.
- Batai ir megztinis: Avalynė gali padėti užbaigti megztinio derinį. Prie laisvalaikio megztinio ir džinsų puikiai tiks sportbačiai arba kerzinio tipo aulinukai, suteikiantys jaunatviško įvaizdžio. Jei vilkite dailų megztinį su sijonu ar suknelę-megztinį, puikus pasirinkimas – ilgaauliai batai (iki kelių) arba elegantiški aulinukai su kulnu. Prie trumpesnio megztuko ir sijono derinio galite avėti ir klasikinius aukštakulnius batelius, taip suteikdamos deriniui rafinuotumo. Rudens deriniams su megztiniu ir paltu labai tinka aulinukai iki kulkšnies, o pavasarį megztinį galite derinti net su lengvais oksfordo tipo bateliais ar loaferiais. Svarbiausia, kad batai derėtų stilistiškai: stambus, grubus megztinis „draugaus“ su masyvesniais batais, o lengvas, plonas megztukas – su subtilesne avalyne.
- Sluoksniavimas ir viršutiniai drabužiai: Megztinis yra nepamainomas sluoksniavimo elementas. Vėsesniu oru ant marškinėlių užsivelkate megztinį, o ant viršaus dar švarkelį ar odinę striukę – gaunate stilingą daugiaplanį ansamblį. Plonas megztinis po švarku gali atstoti klasikinius marškinius biure, suteikdamas netikėtą tekstūrinį akcentą. Taip pat megztinis gali būti vilkimas ant suknelės: pavyzdžiui, ant lengvos vasarinės suknelės užmestas kardiganas prailgina jos nešiojimo sezoną į rudenį. Prie palto tinka tiek ploni, tiek stori megztiniai – tik atkreipkite dėmesį, kad itin storas megztinis po labai prigludusiu paltu nesuteiktų diskomforto. Rinkitės viršutinius drabužius laisvesnio kirpimo, jei planuojate po apačia vilkėti storą megztinį. Žaiskite sluoksniais: ant marškinių – megztinis, ant megztinio – liemenė ar švarkas, ir kiekviename sluoksnyje atsiskleis vis kitas jūsų stiliaus aspektas.
Megztiniai pagal figūros tipą ir stilių
- Smėlio laikrodžio figūra: Jei jūsų figūra proporcinga (išryškinta krūtinė ir klubai, siauresnis liemuo), pabrėžkite šiuos privalumus. Puikiai tiks įliemenuoti, prigludę megztiniai arba megztiniai su diržu ties juosmeniu – jie akcentuos liauną taliją. Taip pat galite rinktis apgaubiančius megztinius (wrap stiliaus), V formos iškirptes, kurios subtiliai pabrėžia iškirptę ir išlaiko balansą. Venkite visiškai tiesių, beformių megztinių, kurie paslėptų jūsų figūros linkius – nebent norite laisvesnio, „boxy“ stiliaus įvaizdžio tam tikromis progomis.
- „Kriaušės“ tipo figūra: Šiai figūrai būdingi siauresni pečiai ir platesni klubai. Balansuokite siluetą rinkdamasi megztinius, kurie vizualiai praplatina viršutinę kūno dalį arba atkreipia į ją dėmesį. Idealiai tiks megztiniai dekoruoti viršutinėje dalyje – pavyzdžiui, turintys rauktas arba pūstas rankoves, plačią laivelio iškirptę, ryškesnės spalvos ar rašto pečių srityje. Galite išbandyti ir trumpesnius megztinius, kurie baigiasi ties liemeniu – jie pabrėš siauriausią kūno vietą. Apatinę dalį stenkitės išlaikyti tamsesnę ar ramesnę, kad akcentas liktų megztinis. Ilgas kardiganas atviru priekiu taip pat tinka „kriaušėms“ – jis gražiai priglunda per pečius ir krenta palei klubus, kurdamas ilgą vertikalią liniją.
- „Obuolio“ tipo figūra: Jei didžiausia apimtis kaupiasi ties pilvo sritimi (platesnė liemens zona, dažnai lieknesnės kojos), rinkitės megztinius, kurie nevaržo ties liemeniu ir kuria šiek tiek ilginantį efektą. Labai tinka tunikos tipo, ties klubais pasibaigiantys megztiniai ar A-silueto megztukai, platėjantys nuo krūtinės linijos – jie neaptempia pilvo. V formos iškirptė vizualiai ištęs viršutinę kūno dalį ir nukreips dėmesį į krūtinę bei veidą. Venkite storų, labai faktūriškų mezginių ties pilvu – geriau rinkitės lygesnio kritimo audinius. Taip pat galite sluoksniuoti: ant marškinėlių ar plono megztinio apsivilkite atsegtą ilgesnį kardiganą – dvi vertikalios linijos priekyje optiškai prailgins figūrą ir pridengs pilvuką. Dėvėdama aptemptas kelnes ar sijoną ir laisvesnį megztinį viršuje sukursite proporciją, kur lieknesnės kojos išryškės, o siluetas atrodys subalansuotas.
- Stačiakampio (atletinė) figūra: Šiam tipui būdingi tolygūs pečiai, liemuo ir klubai, nedaug išreikštas liemens linkis. Tikslas – suteikti iliuziją apie išraiškingesnes formas. Pasitelkite megztinius su detalėmis, formuojančiomis figūrą: pavyzdžiui, megztiniai su peplum (raukiniu ties liemeniu) sukurs klubų linkio efektą, o sujuosus megztinį diržu išryškės liemuo. Horizontalūs raštai ar spalvų blokai ties krūtine ar klubais taip pat gali vizualiai pridėti apimties ten, kur jos trūksta, taip suformuodami moteriškesnes proporcijas. Asimetriški kirpimai, vienu petimi apnuoginti megztiniai ar kaklą atidengiančios apykaklės nukreips dėmesį ir suteiks stilingo žaismingumo. Drąsiai eksperimentuokite su sluoksniavimu – pavyzdžiui, ant ilgesnio marškinėlių tipo suknelės apsivilkite trumpesnį megztinį: tai sukurs įdomų daugiasluoksnį įvaizdį ir pridės tūrio.
- Aukšta ir liekna figūra: Jeigu esate aukšta, galite drąsiai eksperimentuoti su ilgesniais megztinių siluetais. Ilgi megztiniai ar kardiganai ant jūsų atrodys it modelio – galite juos vilkėti net kaip sukneles, pridėjus diržą. Taip pat puikiai tiks oversize megztiniai, kurie ant žemesnių gali „skandinti“, o jums suteiks stilingo nerūpestingumo įspūdį. Nebijokite ir ryškių raštų ar horizontalų – aukštoms moterims jie tik suteikia gyvybingumo, o figūra vis tiek atrodo grakšti. Atkreipkite dėmesį į rankovių ilgį – kartais aukštoms moterims rankovės gali būti per trumpos, tad oversize modeliuose dažnai rankovės ilgesnės, kas jums bus kaip tik. Jei norite vizualiai „padalinti“ savo ūgį, derinkite megztinį su kitų spalvų apačia, o jei norite pabrėžti ilgas kojas – rinkitės trumpesnį megztuką ir aukšto liemens kelnes ar sijoną.
- Didesnių dydžių (plius dydžio) figūra: Plius dydžio moterys gali rinktis megztinius, kurie suteikia patogumo, tačiau taip pat paryškina gražiausias formas. Labai tinka lengvai prigludę, bet ne aptempti megztiniai – venkite per mažų, įsirėžiančių drabužių, bet ir per dideli maišiški megztiniai gali pridėti nereikalingo tūrio. V formos iškirptė yra didesnio dydžio moterų draugė – ji vizualiai pailgina kaklą ir mažina krūtinės bei pečių plotį. Jei didžiuojatės savo iškirpte, rinkitės gražų V kaklo megztinį, o jei norite ją pridengti – padės ilgas kaklo papuošalas ar šalikas, nukreipiantis dėmesį. Rinkitės vidutinio storio mezginius: labai ploni gali pernelyg išryškinti liemenėlės linijas ar nelygumus, o labai stori – didina apimtis. Ilgesnis kardiganas ar megztinis, pasibaigiantis ties šlaunų viduriu, sukurs ilgesnį siluetą. Taip pat tinka vertikalūs raštai, ilgos sagų eilės – visa, kas kuria vertikalią liniją. Nebijokite spalvų – tamsūs atspalviai lieknina, bet graži slyvų, smaragdo ar tamsiai mėlyna spalva gali atrodyti puošniau nei vien juoda.
- Žema, smulkaus ūgio figūra: Jeigu esate nedidelio ūgio, svarbu neapsivilkti drabužiais, kurie „nusveria“. Venkite itin ilgų, per didelių megztinių, siekiančių žemiau šlaunų vidurio – jie gali vizualiai mažinti ūgį. Vietoje to rinkitės trumpesnius megztukus arba sukiškite megztinio kraštelį į kelnes ar sijoną, kad pabrėžtumėte liemenį ir optiškai prailgintumėte kojas. Puikiai tiks monochromatiniai deriniai (vienos spalvos megztinis ir kelnės) – jie sudaro vientisą liniją ir aukština siluetą. Taip pat smulkesnėms moterims palankūs smulkesni raštai ir plonesnis mezgimas; labai stambūs raštai ar itin pūkuoti, apkritę oversize megztiniai gali „praryti“ jūsų figūrą. Jei norisi ilgo megztinio, geriau tegu jis būna prigludęs ir dėvimas kaip suknelė, suderinus su ilgaauliniais bateliais – tai ištemps figūrą. Ir nepamirškite aukštakulnių ar platformų: priderinus juos prie megztinio aprangos, atrodysite aukštesnė, bet vis tiek jausitės patogiai ir jaukiai.
Megztinių priežiūros patarimai
- Skaitykite priežiūros etiketę: Kiekvienas megztinis turi priežiūros etiketę, kurioje nurodyta, kaip jį prižiūrėti. Atkreipkite dėmesį į skalbimo, džiovinimo ir lyginimo simbolius – jie padės išvengti klaidų. Ypač svarbu tai, jei megztinis iš jautresnių medžiagų, tokių kaip vilna ar kašmyras.
- Skalbimas: Daugumą vilnonių ir kitų jautrių megztinių rekomenduojama skalbti rankomis drungname vandenyje, naudojant švelnų vilnos arba šilko skalbiklį. Jei naudojate skalbyklę, rinkitės specialų „vilnos“ arba „švelnių audinių“ režimą, žemą temperatūrą (30°C ar šalčiau) ir lėtą gręžimą. Akrilinius ir medvilninius megztinius dažnai galima skalbti mašina, tačiau vis tiek geriau juos dėti į skalbimo maišelį, kad neišsitampytų ir nesusiburbuliuotų. Venkite baliklių ir stiprių cheminių valiklių – jie gali pažeisti pluoštus ir spalvas.
- Džiovinimas: Megztinių niekada nedžiovinkite pakabinus vertikaliai – drėgnas megztinis smarkiai išsitampys ir praras formą. Vietoje to, švelniai nuspaudę vandens perteklių (netrinkite ir negręžkite stipriai rankomis), paguldykite megztinį ant sauso rankšluosčio horizontaliai. Suformuokite jį į pradinę formą (ištiesinkite rankoves, kraštus) ir palikite džiūti kambario temperatūroje. Venkite tiesioginių saulės spindulių ar karšto radiatoriaus – per greita kaitra gali susitraukti vilnonį drabužį. Kai megztinis išdžius, laikykite jį sulankstytą spintoje.
- Lyginimas ir garinimas: Daugumos megztinių lyginti nereikia, jei jie teisingai džiovinti. Jei vis dėlto drabužis susiglamžė, lyginkite iš blogosios pusės per medžiagos audeklą žemoje temperatūroje (ypač atsargiai su vilna ir sintetika, kad neišdegintumėte). Dar geriau – naudokite garintuvą (steamerį) arba kabinkite megztinį vonioje, kol prausiatės karštu dušu: garai padės atsikratyti raukšlių ir atšviežins audinį be tiesioginio karščio.
- Laikymas: Megztinius geriausia laikyti sulankstytus spintoje ar stalčiuje, o ne kabinti ant pakabų (išskyrus labai lengvus megztukus) – kabėdami jie gali išsitampyti pečių srityje. Ypač tai aktualu sunkiems vilnoniams ir akriliniams megztiniams. Jei dedate megztinius ilgesniam laikui (pvz., per vasarą nenaudosite žieminių megztinių), užtikrinkite, kad jie būtų švarūs (nes nešvarumus gali pamėgti kandys) ir sudėkite į uždarus maišus arba pridėkite kandžių atbaidymo priemonių (kedro medienos gabalėlių, levandų maišelių). Taip apsaugosite megztus drabužius nuo kenkėjų.
- Gaivinimas tarp dėvėjimų: Dažnai megztinio nebūtina skalbti po kiekvieno dėvėjimo – ypač jei jis nedėvimas tiesiai ant kūno. Norėdami atšviežinti megztinį, galite jį išvėdinti lauke kelias valandas (vilna turi savybę savaime išsivalyti nuo kvapų). Taip pat padeda ir trumpas pakabinimas vonioje, pilnoje garų, kaip minėta aukščiau. Kuo rečiau skalbsite megztinius (žinoma, proto ribose), tuo ilgiau jie išlaikys puikią išvaizdą.
- Burbuliukų ir pūkelių šalinimas: Net ir kokybiški megztiniai moterims ilgainiui gali nusidėvėti – atsiranda mažų „burbuliukų“ (medžiagos kamuoliukų) tose vietose, kur audinys trinasi (po rankomis, šonuose, ant krūtinės, jei nešiojate diržą per petį ir pan.). Juos galite atsargiai pašalinti specialia medžiagos skutimo mašinėle arba net vienkartiniu skustuvu, švelniai perbraukdami per audinio paviršių (svarbu neįpjauti!). Taip megztinis atrodys kaip naujas. Taip pat nukirpkite išlindusius siūlelius, kilpas – jokiu būdu netraukite jų jėga, nes galite išardyti mezginį.
Pirkimo internetu privalumai
- Patogumas ir sutaupytas laikas: Apsipirkdami internetu, galite peržiūrėti moteriškų megztinių asortimentą bet kuriuo paros metu, neišeidami iš namų ar biuro. Nebereikia derintis prie parduotuvių darbo laiko ar stovėti eilėse matavimosi kabinose – megztiniai moterims internetu pasiekiami vos keliais mygtuko spustelėjimais. Tai itin patogu užimtiems žmonėms ir įmonėms, kurios nori aprūpinti darbuotojus vienoda apranga: galima lengvai užsakyti didesnį kiekį vienodų megztinių visam kolektyvui tiesiog iš darbo vietos.
- Platesnis pasirinkimas: Internetinės parduotuvės dažnai siūlo didesnį megztinių modelių, dydžių ir spalvų pasirinkimą nei fizinės parduotuvės. Galite rasti įvairiausių stilių – nuo populiariausių prekės ženklų megztinių iki unikalių rankų darbo gaminių iš smulkių kūrėjų. Nesvarbu, ar domina vilnonis golfas, ar lengvas vasarinis kardiganas – internete greičiau surasite konkretų ieškomą daiktą. Taip pat lengviau sužinoti apie prekę detales: iš ko sudėtyje megztinis (vilna, medvilnė ar kt.), koks jo ilgis, koks modelio ūgis nuotraukoje, ir pan., todėl galite įvertinti, kaip drabužis atrodys realybėje.
- Lengvesnis palyginimas ir paieška: Naudodamiesi paieškos filtrais, greitai atrinksite, pavyzdžiui, tik vilnonius megztinius M dydžio arba raudonus oversize megztinius. Tai padeda nepasiklysti plačiame asortimente. Be to, galite vienu metu atsidaryti kelis skirtingus megztinių modelius skirtinguose languose ir juos palyginti – atsižvelgiant į kainą, sudėtį, klientų atsiliepimus. Pirkdami fizinėje parduotuvėje tokį palyginimą atlikti sunkiau. Internetu lengvai perskaitysite ir kitų pirkėjų apžvalgas: sužinosite, ar megztinis atitinka dydį, ar „nekanda“ vilna, ar nesusitraukė po skalbimo ir t.t. – tai padeda priimti geresnį sprendimą.
- Geresnės kainos ir akcijos: Dažnai internete galima rasti patrauklesnių kainų nei fizinėse parduotuvėse, nes išlaikymo kaštai mažesni, o konkurencija didesnė. Galite lengvai palyginti, kiek tas pats megztinis kainuoja skirtingose e-parduotuvėse, ir pasirinkti pigiau. Taip pat nuolat vyksta akcijos, išpardavimai, taikomi nuolaidų kodai lojaliems klientams, todėl net ir kokybiški, firminiai megztiniai gali kainuoti pigiau. Nesunkiai rasite ir pigūs moteriški megztiniai pasiūlymų – pavyzdžiui, praėjusio sezono modelius su didelėmis nuolaidomis. Be to, sutaupote ir kitur: nereikia išleisti pinigų kurui nuvykstant į parduotuvę ar sumokėti už parkingą.
- Pristatymas ir grąžinimas: Šiuolaikinės e. parduotuvės siūlo greitą ir patogų pristatymą – dažnai prekes gausite per kelias dienas tiesiai į namus, biurą ar paštomatą. Jei netikėtai megztinis netinka (per mažas, per didelis ar tiesiog nepatinka, kaip atrodo realybėje), dauguma parduotuvių suteikia paprastą grąžinimo ar keitimo galimybę. Galite ramiai pasimatuoti drabužį namuose, derindami su savo garderobu, ir jei kas nors ne taip – grąžinti per numatytą laikotarpį. Tai panaikina riziką, kad liksite su netinkamu pirkiniu. Verslo klientams taip pat patogu – galima susitarti dėl sąskaitų faktūrų, prekių grąžinimo ar keitimo visam užsakymui vienu metu.
- Apsipirkimo patirtis: Internetu pirkti megztinius – ne tik naudinga, bet ir malonu. Galite iš karto matyti, kaip drabužis atrodo ant modelio nuotraukose iš įvairių kampų, priartinti mezgimo raštą. Daug svetainių turi rekomendacijų sistemas („panašios prekės“), kurios pasiūlys kitus megztinius pagal jūsų skonį – tai tarsi turėti asmeninį stilistą. Taip pat internetinė prekyba leidžia lengvai sekti naujausias mados tendencijas: galite pamatyti naujausias kolekcijas, perskaityti stiliaus patarimus bloguose ar net socialiniuose tinkluose rasti, kaip kiti derina tą patį megztinį. Visa tai padeda ne tik įsigyti norimą prekę, bet ir pasisemti įkvėpimo, kaip ją nešioti.
Apibendrinant, megztinis – tai drabužis, kurio universalumas, patogumas ir stilingumas paverčia jį būtinu kiekvienos moters spintoje. Pasirinkę tinkamą modelį, medžiagą bei spalvą ir priderinę jį prie savo figūros bei aprangos stiliaus, galėsite mėgautis išskirtiniu komfortu ir pasitikėjimu savimi bet kuriuo metų laiku. Tegul moteriški megztiniai padeda jums sukurti nepakartojamą įvaizdį ir sušildo tiek kūną, tiek sielą – nuo darbų savaitės iki savaitgalio pramogų!
Elektroninėje parduotuvėje rasite didžiulį moteriškų megztinių pasirinkimą kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad nedvejodami išsirinkite, eksperimentuokite su deriniais ir atnaujinkite savo garderobą naujais mėgstamiausiais megztiniais – stilius ir komfortas gali eiti drauge! Išnaudokite visus megztinių teikiamus privalumus ir atraskite modelius, kurie geriausiai atitinka jūsų poreikius – tiek kasdienai, tiek ypatingoms progoms. Nesvarbu, ar tai jaukus laisvalaikio megztinis, ar elegantiškas modelis iškilmingam vakarui – svarbiausia, kad jaustumėtės savimi ir mėgautumėtės savo stiliumi.
Galiausiai, kokybiškas megztinis gali būti ir puiki dovana – jis simbolizuoja rūpestį bei linkėjimą šilumos artimam žmogui. Dovanodami tokį drabužį, įteikiate ne tik stilingą garderobo detalę, bet ir jaukumo, saugumo jausmą.
Linkime rasti tokius megztinius, kurie taps jūsų mylimiausiais drabužiais ir džiugins ne vieną sezoną. Sėkmingų stiliaus atradimų ir malonaus apsipirkimo internetu!